Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Старченкове

Старченкове (до 1948 року - Темрюк) - село, центр сільської Ради, розташоване за З0 км на захід від районного центру і за 12 км від за­лізничної станції Розівка. Населення - 2782 чоловіка. Сільській Раді
підпорядковані також
населені пункти Веселе, Зелений Яр, Кам'яне, Лугове, Садове.
На території Старченкового розташовані цен­тральні садиби колгоспів «Росія» та ім. Фрунзе. Ооидиа господарства мають 8462 га орної землі. Колгоспи виробляють м'ясо, молоко, зерно. Бригадиру першої комплексної бригади артілі  «Росія» І. Ф. Кирюшкіну (уродженець с. Старченкового) за високі показники у розвитку кол­госпного виробництва присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Крім нього, ще 14 чоловік мають урядові нагороди, серед них агроном колгоспу «Росія» Л. А. Гусєва - орден Леніна.
В селі - середня і восьмирічна школи, клуб, бібііотека. Функціонує лікарня. Є аптека, ди­тячі ясла. Діють телефонна автоматична станція, ргпіовузол. На території Старченкового розміщується відділення «Сільгосптехніки», молоко­приймальний пункт, сільське споживче това­рне і во, вальцьовий млин, ветеринарна дільниця.
У селі 3 братські могили з пам'ятними обеліс­ками на честь воїнів, полеглих в роки Великої Вітчизняної війни за визволення села від фа­шистів. Споруджено також монумент воїнам- односельчанам, які загинули на фронтах Віт­чизняної війни.
Село засноване на початку XIX ст. збіглими селянами-кріпаками із Західної України. За активну участь у боротьбі з бандитизмом с. Темрюк у 1922 році нагородили Червоним Прапо­ром. 7 жовтня 1922 року організовано комуну ім. Карла Маркса.
У селі народився радянський державний і громадський діяч, член-кореспондент АН УРСР В. Ф. Старченко (1904-1948 pp.). Указом Прези­дії Верховної Ради УРСР село перейменоване на його честь. Уродженцями Старченкового є Герої Радянського Союзу С. П. Машковський та І. С. Депутатов.

Старченкове - cучасна карта