Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Златоустівка

Златоустівка - село, центр сільської Ради. Розташоване за 25 км на південний захід від районного центру і за 5 км від залізничної станції Хлібодарівка. Населення - 1890 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також
населені пункти Веселе, Голубицьке, Затишне, Мали­нівка, Новомиколаївка, Новопетропавлівка, Хлібодарівка.
Ценральна садиба одного з найбільших госводарств району - колгоспу «Росія» - міститься у Златоустівці. Артіль має 9359 га орної землі. Провідні галузі господарства - землероб­ство та молочне тваринництво. Розвинуте свинарство, птахівництво. Трудівники колгоспу добилися високих сталих показників і вивели спою артіль в одну з передових не тільки в ра­йоні, а й в області. У 1968 році тут вирощено 44 цнт озимої пшениці з га, 28 цнт кукурудзи на зерно. На 100 га сільськогосподарських угідь вироблено 432,6 цнт молока і 102,5 цнт м'яса (перше місце в районі). Уряд високо оцінив працю трудівників артілі. Понад 25 передовиків колгоспного виробництва відзначені орденами і медалями, в т. ч. звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно комбайнерові С. С. Худіну, орденом Леніна нагороджені - голова артілі Ф. А. Куц, доярки К. Й. Лесконог (нині пенсіонерка). Н. П. Гуть, бригадир комплексної бри­гади П. Г. Піддубний, свинарка С. В. Злобова. На свинофермі працює депутат Верховної Ради СРСР  7 скликання М. С. Розумна. За досві­дом сюди приїжджають делегації з інших районів республіки та з-за кордону. Тільки у 1968 році тут побували гості з НДР, Болгарії, Польщі.
В селі - середня школа, палац культури, при якому є бібліотека. Функціонують лікарня, пологовий будинок. Є дитячі ясла. Працюють їдальня, 3 універсальні магазини. 600 трудівників похилого віку одержують пенсію. На тери­торії колгоспу запроваджено безплатний проїзд в автобусах. 20 колгоспників є власниками автомашин, 390 мають мотоцикли; село заново пере­будовується, перетворюється на агромістечко.
Златоустівка вперше згадується у письмових джерелах за 1842 рік. Першими поселенцями були вихідці з Чернігівщини та Харківщини. У 1903-1905 pp. учитель місцевої школи І. І. Перцевий організував підпільний гурток. В роки громадянської війни він очолював партизанський загін.
На околиці с. Затишного виявлено рештки великого поселення доби бронзи.

Златоустівка - cучасна карта