Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новотроїцьке

Новотроїцьке - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на річці Сухій Волновасі, за 25 км на північний схід від районного центру і за 6 км від залізничної станції Великоанадоль. Населення - 9467 чоловік.
На околицях селища залягають корисні копалини - доломіт, вапняк, глина, будівельний пісок і камінь-порфірит. Їх розробку провадять Новотроїцьке рудоуправління тресту «Вогнетривнеруд», де працюють 1850 робітників. Сиро­вину відправляють будівельним організаціям та на металургійні заводи півдня України. Тут видобувається 36 млн. тонн продукції на рік. 250 робітників рудоуправління нагоро­джено орденами і медалями, в т. ч. О. А. Маслова - орденом Леніна.
У Новотроїцькому розташована центральна садиба колгоспу «Родина», який має 4992 га орної землі. Основний виробничий напрям у господар­стві - м'ясо-молочне тваринництво і вирощу­вання зернових (переважно озимої пшениці). За одержання високих урожаїв зернових артіль 4 рази була учасницею ВДНГ СРСР, нагоро­джена чотирма бронзовими медалями.
На території Новотроїцького - 3 середні та початкова школи, школа-інтернат і школа робітничої молоді. Є 2 клуби, 2 бібліотеки. Функціонують лікарня і 6 медичних пунктів. Працюють 21 магазин, побутовий комбінат,
2 поштових відділення.
Засноване Новотроїцьке наприкінці XVIII ст. вихідцями з Дону та Полтавщини. У 1918 році у і діяв партизанський загін на чолі з М. Т. Давидовим. 1920 року в селі організовується КНС (голова - Л. І. Семененко). 12 жовтня 1921 року організовано партосередок з 7 чоловік. У роки тимчасової фашистської окупації діяла підпільна організація, якою керував колишній голова селищної Ради І. К. Поляцков (розстріляний гітлерівцями у 1942 році).
На території селища знайдено скіфську скульптуру.

Новотроїцьке - cучасна карта