Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Максимівка

Максимівка (давня назва - Бугас) - село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км на північ від районного центру і залізничної станції Волноваха. Населення - 1822 чоловіка.
Центральна садиба колгоспу «Прогрес» міс­титься у Максимівці. Артіль має 3165 га орної землі; спеціалізується на вирощуванні зернових, соняшнику і овочевих культур, а також на ви­робництві продуктів тваринництва.
У Максимівці - середня школа, клуб, біб­ліотека.
Село засноване у 1802 році греками. До рево­люції воно було досить велике - тут налічу­валося 392 двори. Вихідці з села Л. Ф. Хаджинов, Я. Г. Куркурін, Ф. Н. Шайтан - учасники штурму Зимового палацу. 6 чоловік під час громадянської війни воювали у партизанських загонах і в Червоній Армії.
Уродженцем села є К. Я. Талах (1921 - 1944 pp.), якому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В одному з боїв на території Східної Пруссії він закрив собою амбразуру ворожого дота. Його ім'я носить піонерська дружина школи.

Бугас (1953-1993 рр. Максимівка) - cучасна карта