Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Докучаєвськ

Докучаєвськ (до 1954 року - селище Оленівські Кар'єри) - місто районного підпорядкування. Розташований за 38 км на півден­ний захід від Донецька, за З0 км на північний схід від районного центру Волновахи і за 12 км від
залізничної станції Оленівка. Населення - 25,4 тис. чоловік.
Місто відоме своїм найбільшим у Європі флюсо-доломітним комбінатом, до якого вхо­дять 5 діючих рудників, 2 дробильпо-збагачувальні фабрики, доломітно-випалювальний за­вод, залізничний цех тощо. Комбінат має 67 потужних локомотивів. Обсяг виробництва промислової продукції перевищив дореволюційний у 48 разів (250 тис. тонн у 1913 році й 12 млн. тонн у 1967 році). Колектив комбінату виконав зобо­в'язання на честь 50-річчя Радянської влади щодо зростання виробництва, поліпшення яко­сті продукції та зниження її собівартості. За досягнуті успіхи підприємство нагороджено пам'ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Прези­дії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС. Машиністові екскаватора В, С. Єнютіну присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У місті - 10 шкіл (в т. ч. б середніх), де навчаються 5 тис. учнів і працюють 250 учителів.
Є гірничий і торговельний технікуми. Функціонують лікарня, поліклініка, дитячий проти­туберкульозний диспансер, 11 медпунктів; працю­ють тут 51 лікар і 269 чоловік середнього медич­ного персоналу. Діє палац культури, бібліотека.
Заснування селища пов'язане з початком у 1912 році добування кар'єрним способом вапняку і доломіту для металургійної промисло­вості. Кар'єри належали російсько-бельгійському акціонерному товариству, були припи­сані до Петровського (нині Єнакіївського) металургійного заводу. У 1913 році на кар'єрах Працювали 70 чоловік, через 3 роки - 165. За видобування і укладання в штабелі одного куб. саженя вапняку платили 4,5 крб.; за кожну тисячу пудів навантаженого у вагони каменю - 1,5 крб. Вибої містилися нижче рівня залізничних колій, тому доводилося вручну підіймати камінь до вагонів.
Багато уваги розвиткові виробництва після закінчення громадянської війни приділяв пар­тійний осередок, створений тут у 1920 році в складі С. 6. Соболева, С. І. Адамовича і К. 3. Триценка. На фронтах Великої Вітчизняної війни жителі Оленівських Кар'єрів показали себе мужніми патріотами, багато з них удостоєні високих нагород. В їх числі - 2 Герої Радянського Союзу: командир взводу С. А. Харченко (посмертно) -у березні 1944 року в боях при фор­суванні Дніпра він своїм тілом закрив амбразуру ворожого дзога; П. Я. Лихолєтов - командир ескадрильї, який особисто збив 19, а в групо­вому польоті - 5 ворожих літаків.

Докучаєвськ - cучасна карта