Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старомайорське

Старомайорське - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Мок­рих Ялів, за 12 км на південь від районного цен­тру і за 50 км від залізничної станції Зачатівка. Населення - 1140 чоловік. Сільській Раді під­
порядковані також населені пункти Макарівка, Рівнопіль, Сторожеве, Урожайне.
Колгосп «Правда», центральна садиба якого розташована у Старомайорському,- багатога­лузеве господарство, де переважає зерновий та м'ясо-молочний напрями. Артіль має 5050 га орної землі. Головний зоотехнік Н. М. Коряченко - депутат Верховної Ради СРСР VII скликання. 7 чоловік нагороджено орденами і медалями.
У Старомайорському - середня школа, клуб на 450 місць. При ньому працюють бібліотека і гуртки художньої самодіяльності. Побудовано дитячий комбінат, в аптека.
Село засноване на початку XVIII ст. В бе­резні 1918 року створено ревком (голова - О. Т. Зубатенко). Наприкінці 1918 року тут організовано повстанський загін під команду­ванням Г. Д. Курильченка (загинув в одному з боїв під Старомлинівкою). Загін увійшов до складу 9-го Задніпровського Радянського полку. Партійний осередок створено 1921 року. Того ж року сформовано і комсомольську організацію (секретар - Ф. І, Черняков). 1922 року ство­рено комуну «Пробудження», через 2 роки ви­никла ще одна комуна - ім. Петровського № І.
Уродженець с. Рівнопіля Г. Т. Зеркаль - Герой Соціалістичної Праці.

Старомайорське - cучасна карта