Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Шевченко

Шевченко - селище, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на захід від районного центру і за 45 км від залізничної станції Про­сяна. Населення -
1177 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Бурла­цьке, Вільне Поле, Воскресенка, Комишуваха, Красна Роза, Красний Кут, Межове, Олександроград, Привільне.
Збирання кукурудзи в радгоспі «Донбас». Шев­ченко, 1968 р.
На території селища міститься центральна садиба радгоспу «Донбас», який має 8018 га орної землі. Господарство зернового напряму. Розви­нуте також молочно-м'ясне тваринництво, 6 пра­цівників радгоспу відзначені урядовими наго­родами, серед них один - орденом Трудового Червоного Прапора.
У селищі - середня школа, клуб, при якому працює бібліотека, гуртки самодіяльності. Є ди­тячі ясла, їдальня.
Шевченко засноване в 1921 році. Першими поселенцями були бідняки з с. Нескучного. До 1933 року землі селища входили до радгоспу «Шахтар», після його реорганізації тут створено радгосп «Донбас». У селищ і під час окупації діяла патріотична група. В листопаді 1942 року гітлерівці схопили і розстріляли Д. П. Шахова, О. Куракова та інших патріотів.

Шевченко - cучасна карта