Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Комар

Комар - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Мокрих Ялів за 18 км на північний захід від районного цен­тру і за ЗО км від
залізничної станції Роя. Насе­лення - 2580 чоловік. Сільській Раді підпоряд­ковані також населені пункти Веселе, Дніпроенергія, Запоріжжя, Новоочеретувате, Скудне, Федорівка, Червона Зірка, Ялта.
Цевіральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча» розміщена у Комарі. Це - велике багатогалузеве господарство з розвинутим рільництвом і тваринництвом м'ясо-молочного напряму. Площа орної землі становить 5502 га. Тривалий час працював у колгоспі інвалід Великої Вітчизня­ної війи Г. В. Попов. Без обох ніг, він працював трактористом, а згодом бригадиром трактор­ної бригади. За успіхи у розвитку сільськогосподарського виробництва його та 10 передовиків колгоспу нагороджено орденами і медалями, Серед них двома орденами Леніна - голову артілі О. І. Фролова.
У Комарі - середня школа, будинок культури на 350 місць, бібліотека, дитячий садск і ясла.
Село засноване у 1780 році греками - пере­селенцями з кримського села Комар. Восени 1918 року створено ревком (голова - М. X. Авксентьев). Наприкінці 1919 року у село вдерся білогвардійський каральний загін Ленца. В пер­ший день були арештовані і страчені активісти Д. М. Давидов та С. К. Антонов. Наступного дня були розстріляні ще 11 жителів села, в т. ч. Д. І. Стріонов, М, А. Степанов, К. М. Гагара. Партійний осередок організовано у 1920 році. Членами осередку були О. К. Александров (у 1922 році - делегат 3-го Всеукраїнського з'їзду КНС від Юзівського округу), Л. С. Алчієва (розстріляна махновцями під час виконання партійного завдання). Комсомольський осередок виник у 1920 році. В роки Великої Вітчизняної війни на фронті загинуло 250 жителів Комара. При визволенні села від фашистських загарбників віддали своє життя 17 воїнів Червоної Армії - капітан М. Г. Пащенко, лейтенант Н. Д. Векодаров, молодший лейтенант А. С. Зайцев та інші.
За героїзм і мужність убоях з бїлофіннами уродженцю Комара С. М. Єгорову присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Біля с. Ялти виявлено рештки поселення та в кургані поблизу с. Федорівки розкопано 13 поховань доби міді-бронзи. Поблизу цих сіл знайдено також кілька кочівницьких кам'я­них баб та поселення салтівської культури.

Комар - cучасна карта