Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іскра

Іскра (до 1964 року - Андріївка-Клєвцове) -село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Вовчої, за 35 км на пів­нічний зайд від
районного центру і за 20 км від залізничної станції Просяна. Населення - 1238 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також скло Зелений Гай.
Колгосп «Зоря комунізму», центральна садиба якого розміщена в Іскрі, має 2524 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощу­ванні зернових, технічних, овочевих, а також баштанних культур. Розвинуто м'ясне тваринництво. У Зеленому Гаї міститься також цен­тральна садиба радгоспу ім. XVIII партз'їзду - найбільшого і передового садівничого господарства Донбасу. Тут 700 га саду, який закладено то в 1930-1932 pp. Колектив радгоспу рік у рік збирає сталі врожаї. У 1968 році вирощено з га по 100,4 цнт плодів зерняткових, 27,7 цнт ягід, 46,6 цнт винограду. За трудові досягнення 20 працівників колгоспу і радгоспу нагороджені орденами і медалями. Директорові радгоспу І. М. Тимченку присвоєно звання Героя Соціа­лістично Праці. За досягнення високих показ­ників у соціалістичному змаганні на честь 100- річчя від дня народження В. І. Леніна ЦК КПРC, Президія Верховної Ради СРСР, Рада Міністрів СРСР і ВЦРПС нагородили колек­тив радгоспу Ленінською ювілейною почесною грамотою.
В Іскрі - середня школа, клуб, бібліотека. Є дитячий комбінат.
Село засноване в 1782 році. Діставши звістку про перемогу збройного повстання в Петрограді, селяни Андріївки-Клєвцового розгромили поміщицькі маєтки Інжечека і Мумжи, а їх майно розподілили між собою. КНС створено у 1922 році, через 2 роки - партійний осередок. Під час окупації гітлерівці наприкінці 1941 року розстріляли М. П. Сапожникова - секретаря партійної організації радгоспу, залишеного рай­комом КП (б) України для підпільної роботи.

Іскра - cучасна карта