Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Богатир

Богатир - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Вовчої, за 18 км на північ від районного центру і за 28 км від залізничної
станції Роя. Населення - 2271 чоло­вік. Сільській Раді підпорядковані також насе­лені пункти Зелений Кут, Новоукраїнка, Одрадне, Олексіївна, Роздольне.
Центральна садиба колгоспу ім. Жданова міститься у Богатирі. Артіль має 3321 га орної землі, в т. ч. 150 га зрошуваної. Основні галузі господарства - розвинуте рільництво, тварин­ництво м'ясо-молочяого напряму, садівництво, виноградарство. За успіхи у розвитку сільсько­господарського виробництва нагороджено 17 чоловік, трьом з них присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Це - голова артілі (з 1933 року) М, С. Тамаш, ланкова А. X. Атаманова, колгоспниця І. М. Тимощенко. Орденом Леніна відзначені Г. Ф. Борлов, А. Ю. Афенченко, О. В. Іванов, Г. Г. Кир'яков, К. П. Катранжи, П. І. Паніотов, Л. Н. Чабаненко.
У селі - середня школа, клуб на 400 місць, бібліотека. Функціонує дільнична лікарня, ап­тека.
Богатир заснований у 1780 році греками - переселенцями з кримських сіл Лака і Богатира. За ревізією 1816 року тут було 202 двори з населенням 1113 чоловік. Село було волосним цен­тром. У 1918 році в селі створено ревком (голова - Г, І. Паніотов). У 1919-1920 pp. Бога­тир став ареною запеклих боїв з денїкінцями. Комсомольський осередок організовано у 1922 році. Партійну організацію створено у 1927 році.
За мужність, виявлену в боях проти гітлерівських загарбників, уродженцю Богатиря І. Ф. Тахтарову присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу.

Богатир - cучасна карта