Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заможне

Заможне (до 1946 року - Чермалик) - село, центр сільської Ради, розташоване за 33 км на південний захід від районного центру і за 20 км від залізничної станції Нальчик. Із сходу і півдня село омиває річка Кальміус.
Населен­ня - 1653 чоловіка. Сільській Раді підпорядко­вані також населені пункти Орловське і Федорівка.
У Заможному розташована центральна са­диба радгоспу «Павлопільський» (створений у 1968 році на базі колгоспу «Правда»). Посівна площа становить 5565 га. Спеціалізується на виробни­цтві молока і вирощуванні овочів. Допоміжними галузями є виноградарство, садівництво, свинарство, вівчарство. Орденом Леніна нагороджений працівник радгоспу А. І. Папуш.
На території Заможного - середня школа, клуб, 2 бібліотеки. Функціонує лікарня.
Село засноване у 1779 році греками - пере­селенцями з Криму. На початку 1919 року об­рано Раду, головою якої став С. С. Скудар. У липні наступного року організовано КНС. Партосередок у складі 3-х чоловік створено 25 січня 1921 року (секретар - робітник з Ма­ріуполя Ю. М. Шматов). Того ж року оформи­лася і комсомольська організація. У 1925 році створено 6 ТСОЗів.
На території с. Заможного досліджено 7 кур­ганів доби міді - бронзи та 5 кочівницьких курганів (IX-ХШ ст. н. е.). Тут же знайдено кам'яну кочівницьку бабу.

Чермалик (до 1999 року - Заможне) - cучасна карта