Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Кузнецово-Михайлівка

Кузнецово-Михайлівка - село, центр - сільської Ради. Розташована на обох берегах, річки Грузького Єланчика, за 22 км на північ­ний схід від районного
центру і за 65 км від за­лізничної станції Карань. Населення - 1239 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також с. Котлярівське.
На території Кузнецово-Михайлівки розмі­щена центральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму», де вирощуються переважно зернові культури і розвинуте м'ясо-молочне тваринни­цтво. Артіль має 4536 га орної землі. У 1968 році врожайність озимої пшениці з га становила 31,2 цнт. Серед передовиків, відзначених орде­нами і медалями, 3 чоловіка нагороджені орденом Трудового Червоного Прапора.
У селі - середня школа, палац культури на 450 місць, бібліотека. Функціонують пологовий будинок, фельдшерсько-акушерський пункт. Проводиться розробка кар'єрів, де видобувають пісок і камінь для місцевого будівництва.
Засноване село на початку XIX ст. Під час громадянської війни поблизу Кузнецово-Михайлівки діяли партизани із загону М. Т. Давидова. Влітку 1919 року вони під командуванням Г. 3. Сагірова та І. Л. Чубарова захищали село від білогвардійців. Під натиском переважаючих сил ворога партизани відступили. Увірвавшись у село, білогвардійці спалили кілька хат, роз­стріляли перед очима жителів учасника оборони, бідняка О. С. Петренка.
Уродженець Кузнецово-Михайлівки І. М. Бейда за відвагу і мужність, виявлені при фор­суванні Дніпра, удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
На території Кузнецово-Михайлівки вияв­лено кам'яні скульптури кочівників (IX-XIII ст. н. е.).

Кузнецово-Михайлівка - cучасна карта