Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Конькове

Конькове - село, центр сільської Ради, розташоване на обох берегах річки Грузького Єланчика, за 14 км на схід від районного центру і за 55 км від залізничної станції Карань. Населення - 1191 чоловік. Сільській Раді підпоряд­ковані також населені пункти Богодарівка - Єлизаветівка, Іванівна,
Калініне, Октябрське, Самсонове.
Колгосп ім. Свердлова, центральна садиба якого розташована у Коньковому, має 3736 га орної землі. У господарстві переважає виробництво зерна та продуктів тваринництва. За трудові досягнення 13 передовиків сільського- господарства нагороджені орденами і медалями СРСР, в т. ч. З чоловша орденом Трудового. Червоного Прапора. Секретар колгоспної парторганізації М. М. Каршенов був делегатом III Всесоюзного з'їзду колгоспників.
У селі є восьмирічна школа, палац культури на 500 місць, бібліотека. Працюють 2 побутові майстерні, їдальня, сільський радіовузол.
Село засноване у 1798 році. На початок 1919 року коньковські бідняки розподілили між собою поміщицьку землю. У липні 1919 року білогвар­дійський загін, увірвавшись у село, жорстоко  розправився з організаторами розподілу землі. Батрак І. О. Данилов у березні 1919 року очо­лив селянський виступ проти білогвардійців. Виступ придушили, а його керівника повісили, 1923 року організовано ТСОЗ. 2 вересня 1943 року, під час визволення Конькового від німецько-фашистських загарбників, тут відбувся жорстокий танковий бій. На честь 130 радян­ських воїнів, що полягли за визволення села, встановлено обеліск.

Конькове - cучасна карта