Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Райгородок

Райгородок - селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради. Розташований на березі Сіверського Дінця, за 15 км на північний схід від районного центру і за 9 км від залізничної станції Слов'янськ Курорт. Че­рез селище проходить електрифікована заліз­ниця Слов'янськ - Красний Лиман. Населення - 4,7 тис. чоловік. Селищній Раді підпо­рядковані також населені пункти Донецьке, Карпівка, Солезнівка.
У північній частині селища розташовані крейдяні гори, розробка яких провадиться з 1947 року. Продукція кар'єру по канатній дорозі подається на Слов'янський содовий ком­бінат. Більшість населення Райгородка працює на підприємствах Слов'янська і Краматорська. На території селища розміщений 3-й відділок радгоспу ім. Шевченка. У господарстві відділ­ку - 1158 га орної землі; виробничий напрям - впрошування овочів, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
Райгородоцькій середній школі працює заслужена вчителька школи УРСР М. П. Андрєєва. Є клуб, 3 бібліотеки. Функціонує лікарня. Відкрито дитячий комбінат і дитсадок.
Райгородок заснований у XV ст. Спочатку село називалося Городком, згодом, за неповторну красу навколишньої природи, перейменоване на Райгородок. У зв'язку із зміною русла рік Казенного Торця і Сіверського Дінця село пере­містилося на мальовничі схили з крейдяними горами. У роки громадянської війни тут діяв партизанський загін, у складі якого воювали А. В. Грунський, Г. П. Савченко, П. А. Грунський, Є. П. Шрам, В. П. Велично, П. Г. Нечитайло та багато ін. Партійний осередок створено у 1920 році, а через 4 роки сформовано комсо­мольську організацію. Під час Великої Вітчиз­няної війни близько 800 жителів селища громили німецько-фашистських загарбників, 175 з них віддали життя за незалежність Батьківщини. У селищі - 2 пам'ятники радянським воїнам, що полягли у боях за Райгородок. Встановлено також пам'ятник односельчанам - партизанам громадянської війни. Уродженець села В. В. Лі­совий в роки Великої Вітчизняної війни наго­роджений орденом Леніна.
У Райгородку виявлено рештки поселення доби неоліту та великий могильник доби бронзи. Збереглися рештки скіфського поселення, розко­пано багато кочівницьких поховань (IX-XIII століття н. е.)

Райгородок - сучасна карта