Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маяки

Маяки - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Сіверського Дінця, за 15 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Слов'янськ. Насе­лення - 1817 чоловік. Сільській Раді
підпоряд­ковані також населені пункти Пришиб, Сидо­рове, Тетянівка.
На території Маяків розміщена перша бригада колгоспу «Україна» (центральна садиба розташована у с. Сидоровому). За бригадою закріплено 1749 га орної землі. Виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво, вирощу­вання зернових. 7 трудівників мають урядові нагороди, в т. ч. 2 чоловіка - орден Трудового Червоного Прапора.
У селі - середня школа, будинок культури, бібліотека. Функціонують лікарня, амбу­латорія. Є аптека, дитячі ясла, дитсадок. Пра­цює побутова майстерня. На території Маяків є кар'єр, де видобувають крейду, що йде на Краснолиманський цегельний завод для виго­товлення силікатної цегли.
Село виникло у 1645 році як сторожовий пункт, що входив до Білгородської укріпленої лінії. Тут були розташовані сторожові вишки-маяки. Вважають, що звідси і походить назва села. Партосередок створено у 1919 році. У період Великої Вітчизняної війни на території, підпорядкованій Маяківській сільраді, діяв парти­занський загін під командуванням М. І. Карнаухова. У складі загону воювали і жителі села Д. Хмельовий, І. К. Дєткін з сином Валентином, Т. І. Шалашний з дочкою Олександрою, Н. Золотарьова, М. Борисенко, К. Чередниченко.
Поблизу Пришиба й Тетянівки виявлено рештки 2 стоянок раннього та пізнього палео­літу. В околицях Тетянівки збереглися сліди 2 поселень - доби неоліту і бронзи. Біля сіл Тетянівки, Сидорового та Маяків досліджувалися 2 городища та поселення салтівської культури.

Маяки - cучасна карта