Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Хрестище

Хрестище - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північ від районного центру і залізничної станції Слов'янськ. Насе­лення - 1450 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Адамівка,
Глибока Макатиха, Микільське.
Колгосп ім. Ворошилова, центральна садиба якого розміщена у Хрестищі, має 5435 га орної землі. Це - багатогалузеве господарство, де переважає молочне тваринництво. Розвинуте птахівництво, вирощуються зернові куль­тури. За досягнення в сільському господарстві 15 трудівників нагороджені орденами і меда­лями, в т. ч. орденом Леніна - М. Т. Безверха, Т. Ф. Перелома, Г. О. Зощенко, Г. Г. Бондаренко, М. Г. Мірошниченко, М. В. Удовина.
У Хрестищі - середня школа, будинок культури на 350 місць, бібліотека. Є дитячі ясла і садок. Функціонує пологовий будинок. С кра­вецька майстерня.
Село засноване як сторожовий пост на по­чатку XVIII ст.
За мужність, виявлену в боях з німецько- фашистськими загарбниками, уродженець с. Микільського М. А. Гончаров та уродженець с. Адамівки Г. К. Денисенко удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Уродженець Хрестища А. І. Глущенко нагороджений орденом Слави 3-х ступенів.
Поблизу сіл Микільського та Адамівки вияв­лено поселення салтівської культури та знайдено 5 скульптур - кочівницькі кам'яні баби.

Хрестище - cучасна карта