Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Дмитрівка

Дмитрівка (до 1917 року - Кантемирівка) - село, центр сільської Ради. Розташо­вана у заплаві річки Маячки, за 35 км на півден­ний захід від районного центру і за 14 км від залізничної станції Краматорська. Населення
- 1061 чоловік.
Центральна садиба колгоспу «Світанок» роз­ташована у Дмитрівці. Артіль має 2230 га орної землі. Виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво; розвинуто птахівництво.
У селі - восьмирічна школа, клуб, бібліотека. На території Дмитрівки споруджено Маячківське водосховище, дзеркало води якого становить 250 га. Тут планується зона відпо­чинку трудівників м. Краматорська. Крім того, вода водосховища буде використана для поливу земель навколишніх колгоспів і радгоспів.
На рубежі XVIII-XIX ст. на території сучасної Дмитрівни виникли хутори Алисівна, Семенівка, Софіївка, Кантемирове, Маргаритівка, Миколаївка, Варварівка, Індюкове, Божково. У 1924 році засноване ще одне село - Улянівка (названо на честь В. І. Леніна). Всі ці населені пункти у 1966 році об'єдналися н одне велике село - Дмитрівку. Житель села П. Г. Дедущенко в роки громадянської війни воював у складі 1-го полку Червоного козацтва, у 1920-1922 рр. брав участь у ліквідації бандитизму, М. І. Фесенко був бійцем 2-го загону Червоного козацтва, воював у складі 1-го Чорно­морського Кримського кавалерійського полку.

Дмитрівка - cучасна карта