Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Билбасівка

Билбасівка - селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради. Розташо­вана у долині річки Сухого Торця, за 8 км на північний захід від районного центру і заліз­ничної станції Слов'янськ. Населення - 8192
чоловіка. Селищній Раді підпорядковані також населені пункти Красноармійське, Мирне.
Друга бригада колгоспу ім. Мічуріна (цен­тральна садиба міститься у с. Красноармійському) розташована у Билбасівці. За бригадою закріплено 708 га орної землі. Основний на­прям - м'ясо-молочне тваринництво. 7 передо­виків виробництва мають урядові нагороди.
На території селища - середня, восьмирічна і початкова школи, клуб, 2 бібліотеки. Є дитячі
ясла і садок. Працюють аптека, 6 побутових майстерень. Серед жителів Билбасівки 8 чоловік на­городжено орденом Леніна. Це - ланкова кол­госпу Є В. Курочка, колгоспниця О. Я. Марченко, шофер М. С. Сулеман, вчительки А. Н. Усань, О. Я. Мозгова, працівники залізничної станції Слов'янськ Я. С. Понтуш і П. М. Гулько, бригадир брудерного цеху Донрибокомбінату М. Т. Щука.
Заснована Билбасівка у 1670 році як козача слобода. За революційну діяльність серед матросів Балтійського флоту вихідця з цього села Т. І Щуку у 1907 році було засуджено до роз­стрілу, потім цей вирок замінили каторгою. Звідти він втік за кордон. Повернувся в Росію в роки громадянської війни. За революційну діяльність місцевих жителів С. С. Гусака засу­дили до 10 років, а І. П. Доброскокова до 7 ро­ків тюремного ув'язнення. У грудні 1917 року було сформовано червоногвардійський загін, яким командував учасник революції 1905-1907 рр., член партії з 1916 року М. М. Чувила. Під час аветро-німецької окупації тут діяв партизанський загін (командири Й. М. Петрусенко та П. Є. Билбас). 25 грудня 1918 року створено ревком (голова - П. М. Гулько). Раду робітничих і селянських депутатів обрали у 1920 році. Більшовицька організація створена у грудні 1917 року (секретар - М. А. Гуц), комсомоль­ська-у 1919 році (секретар - І. Т. Гусак), 1919 року організовано сільськогосподарську комуну, головою якої обрали члена партії П. М. Гулька. У роки тимчасової фашистської окупації на території Билбасівки діяла підпільна комсомольська група, керівником якої був М. І. Несонотов. 24 листопада 1942 року П. М. Лубенця, його синів Іллю та Сергія, Г. Н. Билбаса та ін. (всього 15 чоловік) гітле­рівці розстріляли. 11 учасників підпілля відзна­чені посмертно урядовими нагородами.

Билбасівка - cучасна карта