Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нікішине

Нікішин (давня назва - Ольховатські Дворики) - село, центр сільської Ради, розта­шоване за 40 км на північ від районного центру і за 25 км від залізничної станції Розсипна. У селі бере початок річка Ольхова. Населення -
1066 чоловік. Сільській Раді підпорядковані та­кож населені пункти Веселе, Димитрова, Круглик, Кумшацьке, Рідкодуб, Розсипне, Стрюкове, Тимофіївка.
Колгосп ім. XXII з'їзду КПРС, центральна садиба якого розміщена у Нікішиному, має 2363 га орної землі. Вирощуються переважно зернові культури; тваринництво - молочного на­пряму.
У Нікішиному - середня школа, клуб, біб­ліотека, дитячий садок.
Наприкінці XVII ст. кілька сімей старо­
обрядців, рятуючись від переслідування, втекли сюди і заснували поселення під назвою Ольховатські Дворики. Під час революції 1905-1907 рр. селяни спалили маєток поміщика, який утік із села, але невдовзі повернувся з каральним загоном. Багатьох селян покарали нагаями, а найбільш активних учасників виступу заареш­тували. На початку 1918 року створено ревком. У роки Великої Вітчизняної війни на території села точилися запеклі бої. У складі партизанського загону В. П. Вередиби, що діяв у районі Дебальцеве-Фащівка-Розсипна, воювали і жи­телі Нікішиного. За допомогу партизанам гітле­рівці розстріляли О. А. Тарасова, Ю. І. Марченка, І. В. Мащенка, Ф. Д. Кидіна та ін. У центрі села встановлено пам'ятник на братській могилі, де поховані радянські воїни, що загинули у боях за Нікішине.

Нікішине - cучасна карта