Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малоорлівка

Малоорлівка - село, центр сільської Ради. Розташована за 27 км на північний захід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Єнакієве. Населення - 1314 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені
пункти Комишатка, Новоорлівка, Славне, Шев­ченко.
Центральна садиба радгоспу «Єнакіївський» міститься у Малоорлівці. Це - велике багато­галузеве господарство, що має 5604 га орної землі, в т. ч. 582 га зрошуваної, спеціалізується на вирощуванні овочів і виробництві молока.
У Малоорлівці - 2 восьмирічні та початкова школи, 2 бібліотеки, дитячі ясла, садок. Є гуртожиток, побутовий комбінат, їдальня.
Село виникло у 1861 році, коли поміщик Орлов переселив сюди 15 селянських сімей. На території, підпорядкованій тепер Малоорлівській сільраді, в роки Великої Вітчизняної війни діяв партизанський загін ім. Орджонікідзе, яким командував П. М. Компанієць, а комісаром був П. А. Садовниченко (до війни працював головою колгоспу «Прапор ударника» у с. Комишатці). Народні месники знищили по­над 400 гітлерівців, підірвали кілька ворожих машин з солдатами, розбирали залізничні колії. У братській могилі, що у с. Комишатці, похова­ний нолітрук В. І. Утін. У бою під Дебальцевим він вбив 25 фашистів. Тяжко поранений, нолітрук підняв і повів бійців  у вирішальну атаку. Загинув у цьому ж бою. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Одна з вулиць Комишатки носить його ім'я - сина Башкирської АРСР.

Малоорлівка - cучасна карта