Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Українськ

Українськ (до 1963 року - смт Лісівка)- місто районного підпорядкування, підпорядко­ване Селидівській міськраді. Розташований за 10 км від Селидового і за 4 км від залізничної станції Цукуриха. Населення - 20,2 тис. чоло­вік.
Українськ - молоде місто. Поблизу с. Лісівки у 1952 році геологи виявили великі поклади коксівного вугілля. Наступного року розпоча­лося будівництво шахти «Лісівська», а невдовзі шахти «Селидівська-Південна». Одночасно з цим велося і житлове будівництво. В 1957 році проведено вибори до селищної Ради і створено територіальну партійну організацію. В січні 1962 року завершилося будівництво шахти «Селидів­ська-Південна», а через рік шахти «Лісівська» (тепер «Україна»). В місті працює також збага­чувальна фабрика. Є автобаза. Великі роботи провадяться щодо благоустрою міста - з 1964 по 1969 рік тут збудовано 45 багатоповер­хових житлових будинків, місто добре озеленено. Працюють 13 магазинів, домова кухня, 4 їдальні. З медичних закладів функціонують 2 лікарні, амбулаторія, 2 аптеки. Поблизу міста, в Цукровій балці, розміщено нічний профілакторій санаторного типу шахти «Україна».
Діти трудящих відвідують 4 загальноосвітні школи. В 1967 році відкрито музичну школу. Понад тисячу дітей виховуються у 8 дитячих садках та яслах. Є широкоекранний кінотеатр «Вогник», літній кінотеатр, клуб шахти «Укра­їна», 2 бібліотеки.

Українськ - cучасна карта