Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Новогродівка

Новогродівка (до 1958 року - Гродівка) - місто районного підпорядкування, підпо­рядковане Селидівській міській Раді. Розташо­вана за 7 км від Селидового і за 3 км від заліз­ничної станції Гродівка. Населення - 22,7 тис.
чоловік.
Новогродівка заснована 1939 року у зв'язку а будівництвом шахти «Новогродівка» № 1. Нині на території міста та його околиць розміщені також шахти «Новогродівка» № 2 та № 3, «Росія» (споруджено в 1952-1960 рр.) - одна з най­більших у Донбасі. Проектна потужність її - 6 тис. тонн вугілля щодоби. Тут працюють 6864 чоловіка. За трудові досягнення 91 гірник наго­роджений орденами та медалями СРСР, в т. ч. знання Героя Соціалістичної Праці удостоєні бригадир прохідників І. І. Калайца та машиніст комбайна Д. Т. Григоренко; ордена Леніна - І. І. Васін, М. С. Федоров, Д. Й. Полонський, І. 10. Шумилов.
У Новогродівці - 5 шкіл, в т. ч. середня і З восьмирічні. За успіхи в навчально-виховній роботі середній школі вручено на честь 50-річчя перемоги Радянської влади на Україні пам'ят­ний Червоний прапор Донецького обкому КП України, виконкому обласної Ради депутатів трудящих і обласної Ради профспілок. В місті - палац культури, бібліотека, атеїстичний лекто­рій. Функціонують стаціонарна лікарня, полі­клініка, профілакторій, 2 аптеки. Є 8 дитячих садків і 3 ясел. Працюють 26 магазинів, 16 підприємств побутового обслуговування. У місті багато зелених насаджень, в центрі - парк 'культури та відпочинку.

Новогродівка - cучасна карта