Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Ялта

Ялта - селище міського типу (з 1969 року), центр селищної Ради. Розташована за 12 км на південь від районного центру і за 35 км від за­лізничної станції Жданов. Населення - 5646 чоловік. Селищній Раді
підпорядковані також населені пункти Азовське, Комишувата, Юр'ївка.
У селі містяться центральні садиби колгоспів ім. Мічуріна та «Прогрес», загальна кількість орної землі яких становить 9588 га. Вирощуються переважно зернові культури; тваринництво м'ясо-молочного напряму. Розвинуте птахівництво. 150 передовиків сільськогосподарського виробництва нагороджені орденами і медалями СРСР.
На території Ялти - середня, восьмирічна та 2 початкові школи, клуб, бібліотека, універ­ситет культури. Функціонує лікарня.
Заснована Ялта у 1780 році переселенцями з кримської Ялти. У роки громадянської війни створений у селі місцевими жителями В. П. Шурдою та О. В. Лук'яновим повстанський загін хоробро бився з денікінцями. 5 травня 1919 року під с. Троянами Бердянського повіту загін оточили махновці. Після жорстокої сутички частина бійців разом з В. П. Шурдою попала у полон і була розстріляна. 19 жовтня 1920 року в селі організувалася трудова артіль «Артільна сім'я». 1921 року створена сільськогосподар­ська кооперація. У ході суцільної колективізації в 1931 році в Ялті створено 8 колгоспів та МТС. У перші ж дні окупації гітлерівці розстріляли комуністів К. Д. Арнаутова; І. Л. Тодурова, Ф. В. Дмитрієва.
Поблизу с. Юр'ївки виявлено рештки неолі­тичного поселення V-III тисячоліть до нашої ери.

Ялта - cучасна карта