Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Микільське

Микільське - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на захід від районного центру і за 15 км від залізничної станції Дубове. Населення - 395 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Єлизаветівка,
Зелене, Зелений Брід, Знаменівка, Іванівське, Карпівка, Малий Роздол, Новий Кавказ, Новобахметьєве, Новоолександрівка, Пасічне, Петрівка Друга, Степне.
Центральна садиба колгоспу ім. Леніна роз­ташована у Микільському. За артіллю закріп­лено 6610 га орної землі. 13 передовиків колгоспу відзначено урядовими нагородами.
На території села - восьмирічна школа, клуб, бібліотека, дитячі ясла. В місцевій школі пра­цювала заслужена вчителька школи УРСР А. В. Завгородня (нині пенсіонерка).
Село засноване у 1870 році. У 1918 році створено партизанський загін, до якого увійшли жителі Микільського, Олександрівки та ін. сіл. У серпні того ж року партизани вчинили напад на маєток поміщика Енгеля. Охорону обеззбро­їли і захопили у полон, а маєток спалили. Захоплене продовольство роздали селянам. За це окупанти стягнули з Микільського контрибу­цію у сумі 25 тис. крб.
На території с. Новоолександрівки дослідже­но курганні поховання доби пізньої бронзи та кочівницькі IX-XIII ст. Є також кочівницька ка­м'яна баба. Виявлено поселення салтівської куль­тури.

Микільське - cучасна карта