Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Михайлівка

Михайлівка (давня назва - Предтечеве, Яблучкове) - село, центр сільської Ради. Роз­ташована на річці Маячці, за З0 км на схід від районного центру і за 20 км від залізничної станції Краматорська. Населення - 1112 чоло­вік.
Сільській Раді підпорядковані також насе­лені пункти Львівка, Шаврове.
Центральна садиба колгоспу ім. Суворова міститься у Михайлівці. Артіль має 4181 га орної землі. Вирощуються переважно зернові культури; розвинуте м'ясо-молочне тваринни­цтво. Поблизу Михайлівки є 4 ставки Донрибокомбінату. 4 трудівники артілі відзначені уря­довими нагородами, серед них - доярка Ю. О. Гононченко нагороджена орденом Леніна.
У Михайлівці - середня школа, будинок культури на 350 місць, бібліотека. Функціонує лікарня. Відкрито дитячий садок. Є 3 мага­зини, їдальня, побутовий комбінат.
Село засноване в середині XVIII ст. 26 квітня 1861 року селяни Михайлівки відмовилися працювати на поміщицю. Активну участь у боротьбі за перемогу Радянської влади в Михайлівці брав краматорський комуніст Ф. Д. Любко, який загинув 1920 року від рук махновців. До складу нартосередку, сформованого у 1925 році, входило 14 чоловік. У 1925 році створено сільське споживче товариство, яке об'єднало 180 чоловік. В роки тимчасової гітлерівської оку­пації в селі діяла підпільна комсомольська група у складі 13 чоловік. Виказані зрадником, пат­ріоти були схоплені фа­шистами і розстріляні в м. Костянтинівці.
Уродженець Михайлївки В. К. Єгубченко за вдалу військову опе­рацію під Тільзітом удостоєний високого зван­ня Героя Радянського Союзу. Його ім'я носить Михайлівська середня школа. У с. Покамонен (нині - Солдатськ) Калінінградської області на могилі В. К. Єгубченка встановлено пам'ятник.

Михайлівка - cучасна карта