Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сєдове

Сєдове (до 1940 року - Крива Коса) - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на березі Азовського моря, за 9 км на південний схід від районного центру
і за 58 км від залізничної станції Жданов. Населення - 2401 чоловік. Селищній Раді під­порядковані також населені пункти Обрив, Стрілка, Холодне.
Риболовецький колгосп «Заповіти Ілліча», центральна садиба якого розташована у Сєдовому,- багатогалузеве господарство. Основним заняттям населення є рибальство. Крім того, тут вирощуються овочеві, баштанні культури; розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Господарство має 8 сейнерів, 6 мотофелюг тощо. Багато років риболовецьку бригаду очолює Герой Соціалістичної Праці А. М. Бурлаченко. На території селища працюють рибцех Ждановського рибоконсервного комбінату, хлібоприймальний пункт.
У Сєдовому - середня школа, будинок культури на 500 місць, бібліотека. При будинку культури відкрито музей Г. Я. Сєдова. Відважному полярному досліднику у 1966 році тут встановлено пам'ятник. Працюють у селі 6 мага­зинів, 3 їдальні. Є водна рятувальна станція. Чудові пляжі, морське повітря - прекрасні умови для відпочинку. В селищі побудовано 24 пансіонати.
Заселення Кривої Коси почалося з 1750 року, коли тут виникли риболовецькі стани запорізь­ких і донських козаків. У 1920 році створено партосередок (секретар - І. Т. Кузьмян). Через
2 роки, у вересні, сформувалася комсомольська організація. Перше сільськогосподарське об'єд­нання - артіль «Сівач» - виникло у 1921 році. Рибалки селища у 1924 році організували риболовецький кооператив ім. Т. Г. Шевченка. Зго­дом з цього об'єднання виділилися 3 риболовецькі артілі - «Заповіти Ілліча», «Дев'ятий вал», «Чайка», які у 1929 році злилися в риболовецький колгосп «Заповіти Ілліча». Під час Великої Вітчизняної війни місцева жителька Є. О. Помазан переховувала у себе розвідників Г. І. Самсонова і Л. А. Нікітенка, які збирали для радянського командування відомості про ворога, були провідника­ми десантів у ворожий | тил. Ольга і Валентина  Кадовбенки збирали продукти, одяг для військо­вополонених, влаштову вали їх втечу з полону.
Уродженцем Кривої Коси є відомий російський мореплавець Г. Я. Сєдов (1877-1914 рр.). В Сєдовому народився І. І. Людников. У роки Великої Вітчизняної вій­ни полковник Людни­ков командував дивізією, був учасником Сталінградської битви. У селищі Барикади м. Волго­града встановлено обеліск з написом: «Тут диві­зія під командуванням полковника Людникова героїчно захищала територію, названу «Остро­вом Людникова». Герой Радянського Союзу генерал-полковник Людников до 1966 року був начальником ордена Леніна Вищих Червонопранорних курсів удосконалення офіцерського складу Радянської Армії, потім працював при Академії Генштабу Радянської Армії.

Сєдове - cучасна карта