Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Старомихайлівка

Старомихайлівка - селище міського тину, центр селищної Ради, розташоване за 12 км на північний схід від районного центру і за 5 км під залізничної станції Красногорівка. Насе­лення - 6040 чоловік.
Колгосп ім. Червоної Армії, центральна садиба якого розміщена у Старомихайлівці, має 3318 га орної землі. Виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво і вирощування зернових. У 1950 році за високий урожай пшениці та соняшнику А. Ф. Павлій удостоєна високого звання Героя Соціалістичної Праці. Серед пере­довиків виробництва, відзначених орденами і медалями СРСР - 25 нагороджені орденом Ле­ніна.
У селищі - середня школа, клуб, бібліотека. Працюють магазини, їдальня. Багато старомихаіїлївців працюють на шахтах Кіровського району м. Донецька.
Засіювано Старомихайлівку 1747 року. Житель села Г. Т. Капран - учасник штурму Зимового палацу. 430 уродженців селища від­стоювали незалежність Батьківщини в роки Ве­ликої Вітчизняної війни, 200 з них загинуло. В нам'ять про них у Старомихайлівці встановлено
меморіальну дошку. Командиру торпедного ка­тера В. М. Жильцову за потоплення 10 ворожих кораблів і виявлену при цьому мужність присво­єно звання Героя Радянського Союзу. Одна з вулиць селища носить ім'я І. Ю. Марченка (загинув у 1943 році). Він був рульовим на підводному човні Ш-402, брав участь у 14 бойових походах і у потопленні 12 кораблів ворога. Уродженцями села є журналіст ф. Д. Гончаров, кандидати філологічних наук літературознавець В. В. Костенко і фольклорист П. Д. Павлій, письменниця В. А. Кузнецова, кандидат еконо­мічних наук В. О. Птущенко.

Старомихайлівка - cучасна карта