Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

Олександрівка (до 1903 року - Кремінна) - селище міського типу, центр селищної
Ради. Розташована за 6 км на схід від районного центру і на такій же відстані від залізничної станції Мандрикине. Населений - 5462 чоловіка.
На території селища розташована центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 2302 га орної землі. Виробничий напрям госпо­дарства - м'ясо-молочне тваринництво, вирощу­вання зернових 'культур. Радянський уряд високо оцінив працю комбайнера М. І. Клименка - у 1950 році йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У селищі - середня школа, бібліотека. Є аптека. Працюють магазини, кафе. Значна час­тина населення працює на шахтах Петровського району м. Донецька.
Заснована Олександрівка в 1841 році пере­соленнями із Харківської губернії. Спочатку основним заняттям жителів було землеробство. Алє з 1890 року, коли поруч з селом збудували шахту і проклали залізницю до станції Мандри­кине, частина селян пішла туди працювати. На початку 1918 року в селі обрано Раду селянських депутатів. У 1920 році було створено КНС.
Поблизу селища виявлено палеолітичну сто­янку.

Олександрівка - cучасна карта