Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Катеринівка

Катеринівка - село, центр сільської Ра­ди. Розташована на річці Сухих Ялах, за 17 км на південний захід від районного центру і за
24 км від залізничної станції Красногорівка. Населення - 932 чоловіка. Сільській Раді під­порядковане також с. Антонівка.
На території Катеринівки міститься центральна садиба колгоспу ім. І. В. Мічуріна, який спеціалізується на виробництві зерна і мо­лока. має 3275 га орної землі. Катеринівці стали зачинателями руху за одержання високих урожаїв соняшнику. Ініціатором його був Герой Соціалістичної Праці Д. Й. Ярошенко (уродже­нець с. Антонівки). Він добився врожаю насіння соняшнику З0 цнт з га. 20 років працював в ар­тілі Герой Соціалістичної Праці М. Т. Лук'янець (уродженець с. Максимільянівки цього ж району). Всього в колгоспі за трудові досягнення нагороджено 11 передовиків сільського господарства.
У селі - восьмирічна школа, клуб, бібліотека, дитячі ясла. Працює торговий центр. В центрі Катеринівки встановлено меморіальну дошку, на яку занесено імена односельчан, за­гиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни.
Заснована Катеринівка у 1842 році.
Уродженцю с. Антонівки І. І. Старокошо за успішне виконання бойових завдань і вияв­лену яри цьому мужність присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Поблизу с. Антонівки досліджено залишки 2 поселень доби палеоліту.

Катеринівка - cучасна карта