Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Добровілля

Добровілля (до 1966 року - Богоявленка) - село, центр сільської Ради, розташоване за З0 км на південний захід від райцентру і за 20 км від залізничної станції Роя. Населення - 1869 чоловік.
Колгосп ім. С. М. Кірова, центральна садиба якого міститься у Добровіллі, має 4665 га орної землі. Основний напрям господарства - вирощу­вання зернових культур; розвинуте молочне тва­ринництво. Це одна з передових артілей щодо виробництва продуктів тваринництва. З 1954 року до 1969 колгосп очолював Герой Соціалістичної Праці Д. М. Чорнобай. Орденом Леніна нагороджені комбайнери В. К. Пащенко та М. Є. Пивовар.
У Добровіллі - серед­ня школа, палац культури, бібліотека. Функ­ціонує пологовий буди­нок. Працюють 4 магази­ни, побутова майстерня.
Засноване село 1842 року. У 1923 році виник ТСОЗ, а невдовзі - ар­тіль «Червоний колос». 1924 року виник партосередок. Уродженцем Добровілля є Герой Соціалістичної Праці П. С. Пивоваров.

Богоявленка (до 2004 року - Добровілля) - cучасна карта