Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Терни

Терни - село, центр сільської Ради. Розташовані на лівому березі Чорного Жеребця, за 29 км на північний схід від райцентру і залізничної станції Красний Лиман. Населення - 1232 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані
також населені пункти: БілогорівКа, Дзержинське, Іванівка, Колодязі, Новосадове, Петрівка, Ямполівка.
Колгосп ім. Фрунзе, центральна садиба якого розташована у Тернах, має 4203 га орної землі.
Вирощують тут переважно зер­нові та олійні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Успішно розвивається садівництво, овочівництво, баштанництво. Артіль видає ба­гатотиражну газету «За кому­нізм». У 1968 році чотирьом ветеранам колгоспного будівництва - Є. Г. Курінній, С. І. Збицькому, С. О. Рязанцеву, О. С. Богомолу - при­своєно звання почесного колгоспника.
У селі - середня школа, клуб, бібліотека. Є дитячий садок.
Засновані Терни 1760 року. Першими оселились тут 60 сімей козаків їзюмського слобідського полку. У період революції 1905-1907 рр. відбувалися селянські виступи у маєтку помі­щиці Зафараполової та в економії Купенка. Організаторами виступів були П. Я. Щербина та С. В. Кулик. Обурені тяжкими умовами праці, селяни спалили куценківську економію. Прибулі каральні загони жорстоко розправилися з місцевими селянами. Після одержання звістки про перемогу збройного повстання у Петрограді в листопаді 1917 року в селі створюється ревком.
Наприкінці 1917 року тут, з ініціативи І. І. Ро­гача, організовано загін Червоної гвардії у складі 40 чоловік. Після вбивства Рогача петлю­рівцями загін очолив І. Ф. Левадний. Бойові дії проти петлюрівців і денікінців загін вів спільно з червоногвардійцями с. Понівки (тепер смт Кіровськ). Пізніше обидва загони влилися у 12-й Український радянський полк.
Уродженцям Тернів І. Г. Островерхову та А. П. Бордюгову за героїзм, виявлений у роки Великої Вітчизняної війни, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Терни - cучасна карта