Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шандриголове

Шандриголове - село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Нетриусу, за 18 км на північний захід від районного центру і за 8 км від залізничної станції Форпостна. Населення - 1217 чоловік. Сільській Раді
підпорядковані також населені пункти Зелена До­лина, Кузьминка, Середнє.
На території села міститься центральна са­диба колгоспу «Батьківщина», який має 3489 га орної землі. Це - багатогалузеве господарство з розвинутим рільництвом і тваринництвом. Тут вирощуються переважно зернові та олійні культури. У тваринництві переважає м'ясо-молочний на­прям. ЦК КПРС, Президія Верховної Ради СРСР, Рада Міністрів СРСР і ВЦРПС за досягнення високих показни­ків у всенародному соціаліс­тичному змаганні на честь 100-річчя дня народження В. І. Леніна нагородили ко­лектив колгоспу «Батьківщина» Ленінською ювілейною по­чесною грамотою. За досягнення у сільськогосподарському виробництві орденом Леніна нагороджено доярку К. Ф. Рояко та чабана О. І. Березка, орденом Трудового Червоного Прапора відзна­чено двох чоловік.
У Шандриголовому - середня школа, будинок культури, бібліотека, дитячий комбінат. Працюють хлібопекарня, молокоприймальний пункт Горлівського молокозаводу, їдальня, 6 ма­газинів. Є шевська і кравецька майстерні.
Село засноване у XVII ст. Для боротьби з австро-німецькими окупантами в 1918 ропі створено ревком. Під час Великої Вітчизняна війни у боях під станицею Клетською Сталівградської області уродженець села П. Л. Гутченко разом із О. Покальчуком (народився у Ве­ликій Фосні Овруцького району Житомирської області) 18 серпня 1942 року закрили своїми тілами амбразуру ворожого дзоту. Їх посмертно нагороджено орденом Леніна і навічно занесено до списку військової частини.

Шандриголове - cучасна карта