Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоселівка

Новоселівка (до 1808 року - хутір Зобочанський) - селище міського типу (з 1937 року), центр селищної Ради. Розташована на правому березі річки Нетриусу, за 15 км на північний захід від районного центру і за 15 км від
залізничної станції Форпостна. Населення - 2197 тис. чоловік.
На території селища міститься 2-й відділок радгоспу «Комуніст». У господарстві розвинуте молочне тваринництво; вирощують головним чи­ном овочі. За трудові досягнення орденами та медалями нагороджено 12 чоловік, в т. ч. Ф. Й. Мацегора і К. Ф. Рокитянський - орденом Леніна.
В селищі - середня школа, клуб, бібліотека.
Хутір Забочанський заснований у XVII ст.  1906 році тут відбувся селянський виступ під керівництвом робітників, вихідців із цього села, що працювали у Слов'янську, Бахмуті, Юзівці. Повсталі напали на черкесів, що охороняли поміщицький маєток і розподілили між собою землю.
Каральний загін жорстоко розправився з учас­никами виступу, найбільш активних заслали на каторгу до Сибіру. На початку 1918 року в селі організовано сільськогосподарську комуну. Го­ловою комуни був Я. Є. Павленко. Для боротьби з австро-німецькими окупантами в Новоселівці створюється партизанський загін у складі 200 чоловік. Згодом партизани злилися з регулярними частинами Червоної Армії. У роки Великої Вітчизняної війни в районі Новоселівки точилися жорстокі бої, в результаті яких заги­нуло 372 радянських воїни. Вони поховані в братській могилі на території селища. Тут же могила уродженців Новоселівки, що загинули в роки громадянської війни.
Серед уродженців Новоселівки - лауреат Державної премії А. М. Мантуленко (Ільченко), яка одержала цю премію у 1952 році за роз­робку та впровадження методу швидкісного та високоякісного огляду вагонів. У 20-х роках у Новоселівській школі вчителював А. Д. Скаба, нині академік АН УРСР, директор Інсти­туту історії АН УРСР. У селищі живе Герой Соціалістичної Праці Т. П. Жуга (уродженець смт Дробишевого цього ж району).
Поблизу Новоселівки збереглися рештки городища салтівської культури.

Новоселівка - cучасна карта