Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Крива Лука

Крива Лука - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Сіверського Дінця, за З0 км на схід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Ямпіль. Населення - 487 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Діброва, Іллічівка, Каленики,
Лавренівка.
Колгосп «Заповіти Ілліча», центральна садиба якого розташована у Кривій Луці, має 2077 га орної землі, 1220 га лісу та лісосмуг. Основний виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво і вирощування зернових. Напередодні 50-річчя Великого Жовтня 6 ветеранів артілі удостоєні звання почесного колгоспника. 9 передовиків відзначені урядовими нагородами.
В селі - восьмирічна школа, клуб, бібліотека, на території с. Іллічівки є Ямпільський піщаний кар'єр, продукція якого йде на будови Донбасу.
Час заснування села належить до другої половини XVIII ст. 13 липня 1708 року в уро­чищі Криві Луки на Сіверському Дінці відбувся бій, в якому загін булавінського отамана С. Дра­ного бун розбитий урядовими військами. Під час Великої Вітчизняної війни протягом 1941 - 1943 рр. у навколишніх лісах діяли партизанскі загони, якими командували К. Д. Мележик, Р. П. Іщенко, М. І. Карнаухов, Ю. А. Потирайло. Підпільну роботу в селі вела член Краснолиманської підпільної патріотичної групи В. М. Усенко - медпрацівник О. П. Парфьонова. У братських могилах на території села поховано 1035 рядянських воїнів.
Поблизу Діброви виявлено мезолітичну сто­янку та поселення доби бронзи. В околицях Іллічівки збереглися рештки неолітичного поселення та майстерні, 2 поселення пізньої бронзи, могильник салтівської культури та кочівницький могильник XI - XIII ст., в якому розкопано 3 поховання.

Крива Лука - cучасна карта