Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кіровськ

Кіровськ (до 1940 року - Попівка, до 1964 - Кірове) - селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради. Розташований на
березі річки Чорного Жеребця, за 12 км на пів­нічний схід від районного
центру і за 13 кмвід залізничної станції Красний Лиман. Населен­ня - 4 тис. чоловік. Селищній Раді підпоряд­коване також с. Торське.
Центральна садиба колгоспу «Ленінська зоря» розміщена у Кіровському. Артіль має 3018 га орної землі. Переважає вирощування зернових і соняшнику. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжними галузями є овочівництво, садівництво, баштанництво. На тери­торії селища міститься танчик 2-й відділок рад­госпу «Ставки». Виробничий напрям господар­ства - вирощування овочів, виробництво мо­лока. Є млин райхарчокомбінату.
У Кіровському - середня та восьмирічна школи, 3 бібліотеки, кінотеатр. Силами громад­ськості організовано шкільний музей бойової і трудової слави. Функціонують дільнична лі­карня, ветеринарна дільниця; є дитячий комбі­нат. Працюють сільське споживче товариство, 10 магазинів, 2 їдальні, 4 майстерні побутового обслуговування.
Попівка заснована у 30-х роках XVIII ст. У 1905 році в Крутенькому Яру відбулася сходка селян, яку проводив учитель місцевої школи К. Ф. Басов. Бахмутські робітники орга­нізували у 1907 ропі демонстрації в селах Попівці і Торському та провели об'єднаний мітинг селян на березі Чорного Жеребця. В грудні
1917 року у селі встановлено Радянську владу створено виконавчий комітет Ради селянських і солдатських депутатів. Під час австро-німецької окупації Ф. Г. Зозуля, П. Р. Косяк, 3. Й. Роменський, С. Ф. Григор'єв та ін. увійшли до складу повстанської групи. За те, що повстанці розгромили німецький загін, окупанти жорстоко розправилися з населенням Попівки. В грудні
1918 року з повстанської групи створився партизанський загін у складі 170 чоловік, бійцями якого були і селяни Торського. Пізніше цей загін увійшов до складу 12-го Українського радянського полку як 3-я Попівська рота. Командував нею Є. Й. Зозуля. У 1924 році оформився комсомольський осередок. 186 радянсь­ких воїнів, що віддали своє життя за визво­лення селища від фашистських загарбників, поховано у братських могилах.
Уродженкою Попівки була учасниця київського підпілля часів громадянської війни Г. Г. Тимофєєва. 4 лютого 1919 року її розстріляли петлюрівці на ст.
Жуляни поблизу Києва. Одна з вулиць столиці України і селища носить ім'я активної учасниці боротьби за владу Рад на Україні. У Кіровському народився український письменник П. Д. Рєзников. Три уродженці селища за героїзм і відвагу, виявлені в роки Великої Вітчизняної війни, удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Це - льотчик К. С. Усенко (на його рахунку 104 бойових вильоти), Л. Є. Усенко (за форсування Дніпра у 1943 році) і П. В. Зубенко (за форсування Вісли у 1945 році).
В околицях с. Торського виявлено поселення доби бронзи та скіфське. Тут же, у двох курганах з кам'яними бабами розкопано 2 поховання кочівників IX-XIII ст. н. ери.

Кіровськ - cучасна карта