Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ярова

Ярова - селище міського типу (з 1938 рнкуі, центр селищної Ради. Розташована на лі­вому березі Сіверського Дінця, за 19 км на пів­нічний захід від районного центру і за 8 км від залізничної станції Слов'яногірська.
Населення - 2828 чоловік. Селищній Раді підпорядковані також населені пункти Олександрівка і Соснове.
На території селища розміщено перший від­ділок радгоспу «Комуніст» (центральна садиба міститься у Дробишевому). Відділок має 113 га лугів і 88 га пасовищ; виробничий напрям гос­подарства - молочне тваринництво.
У Яровій - середня школа, клуб, бібліотека, дитячі ясла. Працюють 5 магазинів.
На правому березі Сіверського Дінця, неда­леко від Ярової, збереглися будівлі Святогірського  Успенського монастиря, перші відомості про про який зустрічаються в архівних документах
1624 рік. Ярова заснована у 1670 році.
У 1921 році в селі створено комсомольський осередок. Для проведення колективізації Ізюмський партійний комітет відрядив у 1929 році в Ярову уповноваженого, комуніста Забашту. Він організував тут ініціативну групу, до якої ввійшли комсомольці та бідняки-активісти. До сільськогосподарської артілі ввійшло 33 госпо­дарства. Головою артілі обрали А. Г. Чистиліна. У період Великої Вітчизняної війни поблизу Ярової двічі проходила лінія фронту. Під час боїв тут загинуло 1460 радянських сол­датів та офіцерів. Усі вони поховані в братських могилах на території селища. Вшановуючи пам'ять односельчан, що віддали своє життя у боротьбі з фашистами, жителі Ярової встано­вили обеліск, на якому написано імена загиблих.
Уродженцю Олександрівки В. С. Чернушенку за мужність, виявлену в боях проти гітлерівських загарбників, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У селищі живуть кавалери ордена Леніна - А. Д. Чередниченко, І. Ф. Труш, О. А. Руденко, І. Ю. Курмаз, Є. І. Бородін.
Поблизу селища досліджувалися кургани доби бронзи.

Ярова - cучасна карта