Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ямпіль

Ямпіль - селище міського типу (з 1938 ро­ку), центр селищної Ради Розташований на пра­вому березі Чорного Жеребця, за 15 км на пів­денний схід від районного центру. Залізнична
станція. Населення-3088 чоловік. Селищній Раді підпорядковане с. Закітне.
Комплексна бригада колгоспу ім. Жданова (нейтральна садиба у с. Закітному) розташована у Ямполі. За нею закріплено 256 га орної землі. Вирощуються овочеві та кормові культури. Тва­ринництво - м'ясо-молочного напряму. Ям­пільське лісництво доглядає 8 тис. га лісу, пере­важно хвойного.
В селищі - середня і восьмирічна школи, клуб, бібліотека. Працюють 7 магазинів і комбі­нат побутового обслуговування.
Вперше Ямпіль згадується в документах від 5 жовтня 1665 року. 25 січня 1918 року тут створено більшовицьку організацію, яку очолив І. К. Дерев'янко. У грудні 1918 року партизани обстріляли німецький ешелон. За це 25 жителів Ямпіля окупанти розстріляли.
В травні 1919 року Бахмутський партизан­ський загін М. В. Рясного розташувався у с. Закітному. На село несподівано напали білогвар­дійці. Зав'язався бій, під час якого загинуло багато партизан, в т. ч. і їх командир.
На території Ямполя виявлено рештки 2 неолі­тичних поселень, досліджено 6 курганних поховань доби бронзи. Рештки поселень та майстер­ні по обробці кременю того ж часу збереглися і поблизу с. Закітного. Тут розкопано кілька поховань доби міді-бронзи. Поблизу Ямполя та Закітного знайдено кам'яні баби та розкопано кілька кочівницьких поховань IX-XIII ст. н. ери.

Ямпіль - cучасна карта