Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сергіївка

Сергіївка - село, центр сільської Ради. Розташована за 25 км на північний захід від районного центру. На околиці села залізнична зупинка - 5-й роз'їзд. Населення - 2676 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також с.
Кали­нівка.
Колгосп «Перемога», центральна садиба якого розташована у Сергіївці, має 9960 га орної  землі, в т.ч. 591 га зрошуваної (для цього тут cтворено водоймище місткістю 5 млн. куб. мет­рів води). Це велике господарство з розвинутим рільництвом і тваринництвом. 12 передовиків виробництва нагороджені орденами і медалями, в їх числі 4 - орденом Трудового Червоного Прапора.
У селі - середня школа, будинок культури на 320 місць, бібліотека. Функціонує лікарня. 1924 року умільці М. А. Холєв, М. Н. Кучеренки, Є. К. Переяславський висікли з каменю і встановили у Сергіївці пам'ятник В. І. Леніну.
Заснування села відноситься до 1670- 1690 pp. У грудні 1917 року Т. Чабаненко і О. Низельник організували ревком. На початку 1919 року їх замордували бандити. У роки громадянської війни у селі діяла партизанська імупа під командуванням коваля С. М. Бакшинського. Комсомольська організація створена в 1923 році. Понад тисячу сергіївців воювали на Фронтах Великої Вітчизняної війни; 400 з них полягли смертю хоробрих - їх імена увічнені іга пам'ятному обеліску.

Сергіївка - cучасна карта