Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Родинське

Родинське (до 1962 року - селище міського типу) - місто районного підпорядкування, підпорядковане Красноармійській міськраді. Розташоване за 8 км від районного центру і заліз­ничної станції Красноармійське.
Населення 16,7 тис. чоловік.
На околиці міста є шахтоуправління «Родинське», шахти «Запорізька», «Краснолиманська» ім. 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції. Найбільша з цих шахт «Краснолиманська», де щодоби видобувається 5,4 тис. тонн чорного золота. Тут на 100 проц. механі­зовано навалку вугілля. У місті є центральна збагачувальна фабрика.
З 1957 року зав'язалася дружба жнтелів міста з трудящими Болгарської Народної Рес­публіки. В шахтоуправлінні «Родинське» болгарські гірники переймали досвід проходження підземних лав.
У змаганні за донецький ювілейний проці чи­на шахті «Краснолиманська» в жовтні-листо­паді 1967 року встановлено світовий рекорд видобутку вугілля. Комплексна бригада очисного забою А. В. Степанова за 31 робочий день видобула 150 657 тонн вугілля. Це на 28 тис. тони більше світового рекорду 1964 року. 26 кращих гірників бригади відзначені урядовими нагоро­дами, в т. ч. А. В. Степанов - орденом Леніна. Головний інженер шахти «Краснолиманська» ім. 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції С. П. Фіщенко - лауреат Державної премії 1968 року. Цього звання він удостосашіі за створення і впровадження комплексного устаткування КМ-87 на базі пересувного кріплення для повної механізації робіт у вугільних ланах похилих пластів малої потужності. Колектив шахти «Краснолиманська» ім. 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції комбінату «Красноармійськвугілля» виконав взяті соціалі­стичні зобов'язання у всенародному змаганні на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна. ЦК КПРС, Президія Верховної Ради СРСР, Рада Міністрів СРСР і ВЦРПС нагородили цей колектив Ленінською ювілейною почесною гра­мотою.
Родинське - молоде соціалістичне місто, об­сноване у 1950 році в зв'язку з будівництвом шахт. В 1953 році в селищі шахти «Родинська» № 2 створено оргкомітет на правах виконкому; а в 1955 - селищну Раду. В південно-східній частині міста споруджено крупнопанельні нові будинки, прокладено нові вулиці та тротуари. Місто славиться своїми зеленими насадженями. Тут є парк «Дружба», міський фруктовий сад, сквер ім. Болгаро-радянської дружби, очищено і благоустроєно ставок поблизу шахти «Краснолиманська».
у Родинсьному споруджено лікарняне міс­течко. Міськa лікарня в 1967 році нагороджена кубком «Краща медична установа області». Працюють 5 загальноосвітніх шкіл, у т. ч. три середніх. Є  міське професійно-технічне училище, дитяча музична школа, 11 бібліотек, клуб, літ­ній кінотеатр. У 1970 році відкрито міський бу­динок піонерів.

Родинське - cучасна карта