Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гродівка

Гродівка - селище міського тішу (з 1958 року), центр селищної Ради. Розташована за 18 км на схід від районного центру і за 7 км під залізничної станції Гродівка. Населення - 3750 чоловік. Селищній Раді підпорядковані
також населені пункти Журавка, Красний Яр, Крутий Яр, Миколаївка, Московське, Промінь.
На території Гродівки розташована центральна садиба колгоспу ім. Фрунзе, який мак 3596 га орної землі. Основний виробничий на­прямвиробництво зерна і продуктів тварин­ництва. 11 передовиків господарства відзначені урядовими нагородами, в т. ч. орденом Леніна - голова колгоспу А. А. Холодов, колгоспники В. А. Нікітенко, К. І. Лигач.
У селищі - середня і початкова школи, клуб, бібліотека. Серед випускників Гродівської середньої школи, що одержали вищу осві­ту,- професор Харківського університету О. М. Матвієнко, вчений в галузі кристалографії лау­реат Державної премії В. І. Данилов, письмен­ник В. Ф. Білявець, Герой Радянського Союзу М. О. Александров. Тут працюють цегельний завод, хлібобулочний і борошномельний цехи, їдальня. Є дитячий комбінат. Споруджено ста­діон.
Гродівка заснована в 70-х роках XVIII ст. Першими поселенцями були збіглі селяни-кріпаки. На початку 1918 року створюється парт- осередок; у 1925 році організовано ТСОЗ «Широ­кий берег». Перша гродівська жінка-трактористка А. С. Рогачко була делегатом VII Всесоюзного з'їзду Рад, брала участь у роботі 2-го Всесоюзного з'їзду колгоспників. Свято ша­нують трудящі селища світлу пам'ять земляків, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни - 204 прізвища викарбувано на обеліску Вічної слави.

Гродівка - cучасна карта