Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександро-Калинове

Олександро-Калинове - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на південь від районного центру і залізничної станції Костянтинівка. Населення - 1058 чоловік. Сіль­ській Раді підпорядковані також населені пункти
Березівка, Водяне Друге, Водяне Перше, Ілліча, Новоолексіївка, Новооленівка, Тарасівка, Яблунівка.
На території села міститься центральна са­диба колгоспу «Світанок», який має 1693 га орної землі. Виробничий напрям колгоспу - м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств є млин, майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки, пилорама.
В Олександро-Калиновому - середня школа, клуб на 450 місць, бібліотека. Працюють 5 магазинів, павільйон побутового обслуговування.
Заснування села належить до середини XVIII ст. Під час окупації Олександро-Калинового австро-німецькими військами у 1918 році тут діяло партизанське підпілля, очолю­ване вчителькою А. Пашиною. Підпільники П. Панченко і Н. Швидкий встановили зв'язок з горлівськими більшовиками. Восени 1918 року, виказані місцевими куркулями, вони були роз­стріляні окупантами. Партосередок організо­вано у 1924 році.
Випускник Олександро-Калинівської школи Є. І. Старичевський був начальником аероклубу ім. В. Чкалова, пізніше - віце-президентом міжнародної асоціації по аеронавтиці (ФАІ). Заги­нув у 1959 році при виконанні службових обо­в'язків.

Олександро-Калинове - cучасна карта