Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Іванопілля

Іванопілля - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Кривого Торця, за 5 км на південь від районного центру і залізничної станції Костянтинівка. Населен­ня - 1796 чоловік. Сільській Раді підпоряд­
ковані також населені пункти Біла Гора, Диліївка, Неліпівка, Олександро-Шультине, Павлівка, Предтечине, Ступочки.
Колгосп ім. XX з'їзду КПРС, центральна садиба якого розміщена в Іванопіллі,- велике багатогалузеве господарство, за яким закріп­лено 5148 га орної землі. Основний виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво. Розвинуте рільництво та овочівництво. У господарстві широко застосовуються передовий досвід інших колгоспів і найновіші досягнення науки. Кол­госп підтримує зв'язки з 48 науково-дослідними інститутами та дослідно-селекційними станціями країни. У 1968 році вироблено на 100 га сільськогосподарських угідь 478 цнт молока. 19 разів артіль була учасницею ВДНГ СРСР і Виставки передового досвіду в народному господарстві Української РСР, відзначена на цих виставках 2 золотими та 5 бронзовими медалями. Виставочний комітет нагородив її 7 автомашинами, 4 комплексами доїльних агрегатів. 210 трудівників артілі нагороджені орденами і медалями, в т. ч. орденом Леніна - колишнш бригадир, нині заступник голови колгоспу О. В. Гордієвський, свинарка А. І. Брусинська, до­ярки Г. О. Матвієнко, М. С. Корнієнко та ш. Колгосп очолює Герой Соціалістичної Праці А. Б. Сорокін.
У селі - середня школа, школа сільської молоді, клуб на 350 місць, бібліотека. Вчителька середньої школи М. О. Боряк нагороджена орденом Леніна. Є дитячі ясла. Працюють комбінат побутового обслуговування, 9 магазинів. Іванопільці посадили парк, спорудили стадіон. Прокладено водопровід, вулиці села заасфаль­товані.
Іванопілля засноване на початку XIX ст. У січні 1905 року в селі проводилися таємні сход­им. Організаторами їх були Білоусов, Терещенко, робітник з Костянтинівки Пишний, житель Іванопілля Т. Т. Воловод. Раду селянських депутатів обрано у січні 1918 року (голова - К. Д. Коваленко). КНС виник у 1920 році. 1931 року 3 дрібні колгоспи об'єдналися в один - ім. Петровського (нині - ім. XX з'їзду КПРС). Головою артілі обрали І. О. Вессе - румуна за національністю. Перебуваючи в рядах австро-угорської армії, він здався у полон. У квітні 1929 року обраний головою Іванопільської сільської Ради. Нагороджений орденом Леніна.

Іванопілля - cучасна карта