Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Артема

Артема - селище, центр сільської Ради, розташоване за 8 км на південний захід від районного центру і за 22 км від залізничної станції Костянтинівка. Населення - 1191 чоло­вік. Сільській Раді підпорядковані також насе­лені
пункти Голубівка, Розкішне, Степанівка.
На території Артема міститься центральна садиба радгоспу «Костянтинівський», який має 5687 га орної землі. Господарство молочного на­пряму. Вирощуються зернові культури. У 1970 ро­ці в радгоспі одержано з кожного га по 32 цнт озимої пшениці та ячменю. Допоміжна га­лузь - птахівництво. У радгоспі відкрито про­філакторій для тваринників. В 1966 році колек­тив радгоспу завоював перехідний Червоний прапор Міністерства сільського господарства СРСР. 38 передовиків виробництва відзначено урядовими нагородами. Серед них Герої Соціалістичної Праці ланкові рільничих бригад Г. Т. Лола та А. О. Перухіна. Робітники ріль­ничої бригади М. Г. Кривуля, Д. Ю. Очеретина, тваринники М. А. Сосницький, М. О. Головчен­ко, Ф. Я. Шихова нагороджені орденом Леніна. За перемогу у соціалістичному змаганні на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна ЦК КП України, Президія Верховної Ради УРСР, Рада Міністрів УРСР і Українська республіканська рада професійних спілок нагоро­дили колектив радгоспу Ленінською ювілейною почесною грамотою.
У селищі - середня школа, будинок культури на 400 місць, бібліотека. Тут працюють 2 дитячих ясел, функціонують 2 фельдшерсько- акушерських пункти. Є 5 магазинів, павільйон побутового обслуговування, 2 поштових відді­лення. Газифіковано 375 квартир.
Наприкінці 1917 року на території сучасного селища виникла комуна. 1920 року було ство­рено радгосп зернового напряму. У 1929 році господарство укрупнилося і було назване ім. Артема № 9 (нині - «Костянтинівський»). В центрі с-ща Артема на братській могилі вста­новлено пам'ятник загиблим радянським воїнам.

Артема - cучасна карта