Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пантелеймонівка

Пантелеймонівка - селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради. Розташована за 18 км на північ від районного центру. Залізнична станція. Населення - 6545 чоловік.
На південний захід від станції Пантелеймонівка у 1926 році почалося будівництво одного
3 первістків соціалістичної індустрії - заводу вогнетривких виробів ім. К. Маркса. 1 квітня 1930 року підприємство стало до ладу. Працюють
тут 1363 чоловіка. Трудівники кожного року виробляють продукцію на 17,4 млн. крб. Майже одночасно з цим заводом було зведено і завод будівельної цегли, який згодом почав випускати залізобетонні вироби. На станції є тягова під­станція, яка обслуговує електрифіковану заліз­ницю.
Навколо заводу виросло селище. Тут - 2 се­редні школи (в т. ч. школа робітничої молоді), 2 бібліотеки і 2 клуби. Функціонують лікарня і профілакторій санаторного типу. Є 14 магази­нів, 2 їдальні, побутовий комбінат. У центрі Пантелеймонівни, у сквері встановлено пам'ят­ники В. І. Леніну, а також радянським воїнам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни. На 40 га висаджено парк, є став.
Заснування Пантелеймонівни належить до 1876 року і пов'язане з будівництвом залізниці і станції.

Пантелеймонівка - cучасна карта