Олексієво-Дружківка

Олексієво-Дружківка розташована на мальовничих берегах річки Кривого Торця (басейн Сіверського Дінця). В селищі розмі­щена залізнична станція Кіндратівка Донецької залізниці. Населення - 8305 чоловік.
В околицях селища залягають кам'яне вугілля, кварцевий і будівельний пісок, камінь-пісковик, жовта вохра, різні види глини. Біль­шість жителів селища працюють на місцевому за­воді вогнетривів «Червона зірка». Це велике підприємство, оснащене найновішою технікою. Тут виробляють ваграночні вироби, стопорні та лив­никові трубки, сифонні вогнетриви. Загально­союзного значення набула Олексієво-Дружківська харчосмакова, фабрика.
Про охорону здоров'я трудящих піклується персонал лікарні та її поліклінічного відділення.
В Олексієво-Дружківці є середня та початкова школи, восьмирічна школа-інтернат, загальноосвітня середня та середня школи робітничої молоді. 10 педагогів нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу. У селищі - 5 біб­ліотек. 1960 року хор місцевого клубу брав участь у Декаді української літератури та ми­стецтва в Москві.
У XVII ст. на Кривому Торці виник козацький сторожовий пост Дружківка. 1768 року на східних підступах Дружківки та сусідньої слободи Паршаківки в болотистій місцевості біля височини Гадючий Шпиль зазнав поразки великий турецько-татарський загін, який пряму­вав до Тора. У 30-х роках XIX ст. почалася істо­рія другого населеного пункту - Олексіївки, роз­ташованої поблизу Дружківки.
Мешканці сіл Дружківки та Олексіївки були кріпаками і працювали на поміщиків Аршаневських, а потім - Карабіних. Під час прове­дення селянської реформи в Олексіївці та Дружківці сталися заворушення. Понад 2 тис. тимчасовозобов'язаних селян не вийшли на панщину. 16 квітня 1861 року поміщики викликали диві­зіон драгунів. Крім драгунів, придушував пов­стання піхотний батальйон в кількості 522 чо­ловік.
У вересні 1905 року революційно настроєні жителі К. Р. Кайдаш, С. Т. Головченко та ін.
організували виступ селян проти поміщика Леппа.
Після Лютневої буржуазно-демократичної революції 20 березня 1917 року в Олексіївці і Дружківці були створені Ради робітничих і солдатських депутатів. У червні 1917 року Дружківська, Яковлєвська й Суровська Ради висло­вились за конфіскацію частини землі Ізмайлова. Селяни всіх трьох сіл розподілили між собою 300 десятин землі, відібраної у них ще 1861 року, луки, 4 сінокосарки, кінні граблі. У жовтні 1917 року застрайкували робітники заводу вогнетривів. У відповідь власник заводу оголосив про їх звільнення. 11 жовтня 1917 року викон­ком Ради села Дружківки утворив разом з заводським комітетом профспілки комісію, яка примусила капіталіста скасувати локаут і задо­вольнити вимогу робітників щодо підвищення заробітної плати.
На початку 1918 року сільськогосподарські робітники та селяни-бідняки - усього 25 ро­дин - на базі поміщицької економії організу­вали комуну. Головою її був селянин М. Литвинов. Багато жителів Олексіївки й Дружківки зі зброєю в руках захищали Радянську владу. Одним з них був військовий комендант станції Кіндратівка, активний учасник революції 1905- 1907 pp. С. Т. Головченко, в майбутньому член ВУЦВКу. У 1920 році комуністи Олексіївки та Дружківки об'єдналися у територіальний партійний осередок.
Серед жителів села, що бились на фронтах Великої Вітчизняної війни, звання Героя Ра­дянського Союзу присвоєно посмертно М. В. Носулі, який повторив подвиг Олександра Матросова на підступах до польського міста Коло. Скульптурний бюст М. В. Носулі встановлено біля школи, де він навчався, його іменем на­звано вулицю. Цього високого звання удостоє­ний також льотчик С. 3. Калиниченко, 8 бойових нагород заслужив кадровий робітник за­воду вогнетривів І. А. Блоха, під час війни матрос монітора «Железняков» Дунайської фло­тилії. Його кулемет зберігається у військово-морському музеї в Ленінграді.

Олексієво-Дружківка - cучасна карта