Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Октябрське

Октябрське (до 1919 року - Шахове) - село, центр сільської Ради, розташовано на обох берегах річки Казенного Торця, за 25 км на схід від районного центру і за 15 км від заліз­ничної станції Мерцалове. Населення -
1104 чоловік. Сільській Раді підпорядковано також населені пункти Володимирівка, Кучерів Яр, Маяк, Паньківка, Торецьке.
Центральна садиба колгоспу «Росія» міститься в Октябрському. Це - багатогалузеве господарство, основний напрям якого - вироб­ництво зерна, молока і м'яса. Артіль має 3 тис. га орної землі.
В Октябрському - середня школа, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня. Є 4 магазини, радіовузол. Працює дитячий комбінат.
Село засноване в середині XIX ст. Велику роль у встановленні Радянської влади в селі відіграли робітники Дружківки К. М. Юрченко, П. І. Трембо, М. П. Денисенко (всі вони загинули у 1919 році від рук білогвардійців). У роки Великої Вітчизняної війни 120 жителів села віддали своє життя за свободу і незалежність Батьківщини; 150 чоловік удостоєно бойових нагород, серед них три Герої Радянського Союзу - М. О. Александров удостоєний цього звання за мужність, виявлену в 1943 році при форсуванні Дніпра. У селищі Маяку працює керуючим відділенням Добропільської птахофабрики Й. М. Гутник, який у роки війни командував підрозділом розвідників. Під час битви на Курській дузі старшина Гутник узяв у полон 70 фашистів. В одному з боїв він заступив пораненого командира роти і повів бійців в атаку. У 1944 році удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Того ж року уродженцю с. Володимирівки, льотчикові Г. М. Прощаєву також присвоєно це високе звання.

Октябрське - cучасна карта