Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Званівка

Званівка - село, центр сільської Ради; розташована на березі Бахмутки, за З0 км на північ під районного центру і за 1 км від заліз­ничній станції Зовна. Населення - 1138 чоловіки. Сільській Раді підпорядковане також село
Переїзна.
На території села розміщена центральна садиба колгоспу їм. Горького, за яким закріплено 3792 га орної землі. Виробничий напрям – вирощування зернових та розведення м'ясо-молочної худоби. 10 передовиків колгоспу відзначено урядовими нагородами.
У Званівці - восьмирічна школа, клуб на  300 місць, бібліотека, дитячий садок. Функціонує лікарня з пологовим відділенням, є аптека. Працюють млин і цех безалкогольних напоїв.
Засновано село у першій половині XIX ст. Наприкінці 1917 року організовано волревком на чолі з Ф. М. Дейнегою.
На околиці Переїзного виявлено рештки неолітичних поселень, поховання доби міді- бронзи а також Сарматське та кочівницькі по­ховання IX-XIII ст., З кам'яні кочівницькі скульптури того ж часу знайдено у с. Званівці.

Званівка - cучасна карта