Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Васюківка

Васюківка (до 1931 року - Боголюбівка, до 1958 року - Ворошилівка) - село, центр сільської Ради; розташована на березі річки Васюківки, за 20 км на північ від районного центру і за 4 км від залізничної станції Сіль. Населення
- 421 чоловік. Сільській Раді під­порядковані також населені пункти Бондарне, Діброва, Липівка, Никифорівка, Петрівське, Привітне, Сакко і Ванцетті, Федорівка Друга, Федорівна Перша, Хромівка.
Центральна садиба колгоспу ім. Ілліча міс­титься у Васюківці. Артіль має 2450 га орної землі, 154 га саду. Основний напрям господар­ства - вирощування зернових, технічних і кор­мових культур. Розвинуто також тваринництво.
У селі - восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека. На території сільради вияв­лено багатющі поклади високоякісної червоної глини.
Засновано село на початку XIX ст. 1921- 1922 pp. у селах Боголюбівці та Бондарному було створено 6 ТСОЗів, на базі яких у 1923- 1924 pp. організовано 2 комуни - «Сакко і Ванцетті» та «Червоний незаможник» (голова - А. П. Шишацький; у роки Великої Вітчизняної війни був бійцем Ямського партизанського загону, загинув у 1942 році). 1941-1942 pp. вздовж річки Васюківки проходила лінія фронту. Тут точилися запеклі бої з гітлерівськими військами. В січні 1942 року, коли загинула вся обслуга однієї з радянських гармат, на її місце став 72-річний житель с. Никифорівки, колишній артилерист, учасник російсько-японської війни, георгіївський кавалер С. І. Біличенко. Прямою наводкою він знищив ворожий танк і бронема­шину, сам був тяжко поранений у цьому бою і помер. Уродженець цього ж села, офіцер-танкіст Г. П. Губа на Орловсько-Курській дузі 9 липня 1943 року знищив 4 і підбив 2 танки «Тигр». За мужність його нагороджено орденом Червоного Прапора.

Васюківка - сучасна карта