Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новолуганське

Новолуганське - селище, центр Семигірської сільської Ради, розташоване за 27 км на південний схід від районного центру і за 5 км від залізничної станції Доломітне. Населення - 791 чоловік. Сільській Раді підпорядковані та­кож населені пункти Доломітне, Семигір'я, Травневиий.
На території селища розміщена центральна садиба радгоспу ім. 1-го Травня, за яким закріплено 5700 га орної землі, в т. ч. 400 га зрошуваної. Розвинуте молочне тваринництво, в землероб­стві основний напрям - овочівництво. У 1948-1950 pp. за високі показники у вирощуванні зернових радгосп був учасником ВДНГ У Москві. Радянський уряд високо оцінив працю трудівників радгоспу - П. І. Фоміну, Й. С. Пурисману, Д. Я. Бокову, М. Н. Сергієнку, М. М. Мечетній присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, 15 чоловік нагороджено орде­ном Леніна, 13 - орденом Трудового Червоного Прапора. В селищі - восьмирічна школа, будинок культури на 300 місць, бібліотека, дитячі ясла. В сільському парку встановлено пам'ятник 32 радянським воїнам, що загинули в боях за визволення селища від гітлерівців.
Новолуганське виникло в 1930 році у зв'язку зі створенням тут радгоспу ім. 1-го Травня.
На території селища розкопано курганні починання доби міді-бронзи та 2 сарматські
поховання. В одному з них знайдено залізний кинджал, сагайдак із стрілами та мідний казан з написом.

Новолуганське - cучасна карта