Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Луганське

Луганське (до 1923 року - село П'ятнадцята Рота) - селище міського типу, центр селищної Ради. Розташоване на річці Луганці, за 25 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Роти. Селище перетинав шосейна
дорога Харків - Ростов. Населення - 4,6 тис. чоловік.
В селищі - центральні садиби колгоспів ім. Каліиіна та «Жовтень», за якими закріплено
4577 га орної землі. Тут вирощують зернові і технічні культури, тваринництво - м'ясо-молочного напряму. В селищі є водосховище (на річці Луганці), яке створено в зв'язку з будів­ництвом Миронівської ДРЕС. за 4 км від Лу­ганського.
На території селища - середня, восьмирічна і початкова школи, школа-інтернат, 3 клуби з кіноустановками, бібліотека з книжковим фондом в 22 тис. книг. Працює лікарня. Є аптека, дитячі ясла та садок. В Луганському- 160 спеціа­лістів з вищою і середньою освітою.
Заснування села і походження його поперед­ньої назви пов'язане з розміщенням у цій місце­вості в 1754 році п'ятнадцятої роти Бахмутського гусарського сербського полку. Пізніше тут осе­лилися волохи, переселенці з Курської, Полтав­ської, Чернігівської і Харківської губерній. Серби, волохи та ін. поступово засвоїли укра­їнську мову, звичаї, побут і по суті злилися з місцевим населенням. В 1844 році в селі було поселено близько 200 поляїчів - учасників поль­ського повстання 1830-1831 pp.
В роки громадянської війни в селі діяла підпільна організація на чолі з К. Н. Ткаченком, яка сформувала партизанський загін. За відвагу і мужність, виявлену на фронтах громадянської війни, К. Н. Ткаченка нагороджено орденом Червоного Прапора.
1920 року в селі організовано партоеередок і КНС, в 1922 році - комсомольський осередок, В 1925 році 8 сімей села створили Новомиронівський ТСОЗ, який в 1930 році перетворено на сільськогосподарську артіль. Того ж року в селі створюються ще колгоспи - ім. Калініна та «Скелеватський». У зв'язку із значною зміною соціального складу Луганського (частіша його жителів поповнювала кадри на промислових підприємствах, працювала на транспорті) у вересні 1938 року його віднесено до категорії селищ місь­кого типу.
В роки Великої Вітчизняної війни житель селища В. М. Ситник при визволенні Будапешта повторив подвиг О. Матросова. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Другий уродженець Луганського М. М. Красношапка захищав Ленінград. В одному з боїв він знищив 41 фашиста. Безстрашного воїна по­смертно нагороджено орденом Леніна, а його ім'я навічно занесено в списки підрозділу, де він служив. Ленінградці спорудили на могилі героя мармуровий обеліск.
Поблизу Луганського при розкопках т. зв. Стриженої могили археологічна експедиція Донецького університету виявила потрійне похо­вання доби міді та поховання доби передскіфських часів (IX-VIII ст. до н. е.). Свідченням перебування на цій території кочових племен у IX-ХІІГ ст. є також кам'яні баби.

Луганське - cучасна карта